Lanovky a rozhlednaLANOVKY

Pro bikery i turisty jsou v průběhu letní sezóny v provozu až 2 lanové dráhy. Lanová dráha Pstruží vyveze všechny bikery a cyklisty, kteří mohou pohodlně překonat převýšení přes 300 m až na vrchol Plešivce, kde se nachází stejnojmenná rozhledna a restaurace. Lanovkou Pstruží převážíme také kola.

Z vrcholu Plešivce se napojíte na řadu trailů či naučných a turistických tras. V nadmořské výšce 1.028 metrů, v bezprostřední blízkosti horní stanice obou lanovek, najdete také lanový park, dětské lanové centrum, dětské hřiště či obří houpačku a bungee trampolíny.

Druhou lanovou dráhou je lanovka Abertamy, která slouží také k přepravě turistů a návštěvníků, kteří si chtějí užít na naší rodinné bobové dráze.

Lanovka Pstruží, Plešivec


V provozu   Název Typ lanovky/vleku Délka [m] Kapacita [os./h]
  A LD Pstruží Čtyřsedačková lanovka 1500 2400
  C LD Abertamy Čtyřsedačková lanovka 500 2381


Rozhledna Plešivec

ROZHLEDNA PLEŠIVEC

Pakliže zdoláte 66 schodů na 16-ti metrovou rozhlednu z roku 1895, která trůní na 1.028 m vysokém kopci Plešivec, pak se Vám z jejího ochozu otevře neopakovatelný rozhled na okolní Krušné hory, Doupovské hory, Slavkovský les, Dyleň v Českém lese, nejvyšší horu Krušných hor Klínovec i na nejvyšší vrchol na německé straně - Fichtelberg. Jako na dlani se před Vámi objeví Jáchymov, Ostrov, Karlovy Vary, Velký Rybník, který se Vám odtud jako příliš velký již jevit nebude a další daleké okolí.

  • VÝŠKA - 16m vysoká rozhledna na kopci v nadmořské výšce 1.028 m
  • 66 SCHODŮ není mnoho a snadno je překonáte přímo z restaurace
  • OTEVÍRACÍ DOBA je totožná s otevírací dobou restaurace
  • HISTORIE - Na rozhlednu chodí výletníci již od roku 1894 a do současné podoby byla postavena v roce 1895 Spolkem přátel přírody
ROZHLEDNA AKTUÁLNĚ MIMO PROVOZ

Naši PartneřiOdběr novinek

Facebook     Instagram     YouTube

Skiareál Plešivec

Pstruží 71
365 01 Pstruží
Vytvořily společnosti a Marketing Solutions