Stoneman MiriquidiSTONEMAN miriquidi

Dvě země, devět vrcholů, 4 400 m převýšení a přes 160 km na obou stranách Krušných hor. To je Stoneman Miriquidi, trasa pro milovníky horských kol, která vede po lesních cestách a částečně po singltrecích, která prochází také resortem Plešivec. Buďte součástí našeho příběhu.
Z nejvyše položeného německého lázeňského města Oberwiesenthal se podél idylické přehrady Cranzahl vyšplháte na Bärenstein. Poté dorazíte k charakteristickým čedičovým sloupům u Pöhlbergu a Scheibenbergu. V původních smrkových a bukových lesích v TrailCenteru Rabenberg pojedete po stezkách prvního německého Single Trail Parku. Součástí jedinečné trasy je také zdolání vrcholu Plešivce.
 

Stoneman Plešivec


  • délka úseku: 10 km
  • stoupání: 182 výškových metrů
  • klesání: 203 výškový metrů
  • nejvyšší bod: 1.045 m n.m.
  • nejnižší bod: 845 m n.m.

z blatenského vrchu >> na plešivec


Úsek o délce 9,9 km vede z Blatenského vrchu (Blattenberg) na vrchol Plešivec (Plessberg) začíná z kopce na horské silnici a poté běží vlevo po polní cestě dalších 1,6 kilometru. Odbočka vpravo vede přes lesní a lesní cesty do Abertam (Abertham, Kostel 14 svatých pomocníků, 1534). Stoupání na 1028 metrů vysoký Plešivec (čedičový masiv) je zpočátku mírné, ale ke konci je stále strmější (horský hotel s rozhlednou, venkovní atrakce). V létě 2020 zde byl otevřen trail park na Plešivci. K vyzkoušení jsou zde k dispozici 3 trasy od lehkých po těžké.


Stoneman Plešivec PlessbergStoneman Plešivec

Naši PartneřiOdběr novinek

Facebook     Instagram     YouTube

Skiareál Plešivec

Pstruží 71
365 01 Pstruží
Vytvořily společnosti a Marketing Solutions