Půjčovna a servisTop sortiment lyží, snowboardů & doplňků od předních značek v našich 2 moderních půjčovnách. Diagnostika, správné nastavení vázaní a antibakteriální ošetření obuvi samozřejmostí!


Půjčovna Pstruží

Vedle dolní stanice LD Pstruží.
Otevírací dobaDenně 8:45 - 16:00
Kontakt

Půjčovna Chalupa

Na Plešiveckých loukách na parkovišti vedle Bistra Chalupa.
Otevírací dobaDenně 8:45 - 16:00
Kontakt


Lyžařský servis PstružíUžít si lyžování může opravdu každý - kdo má kvalitně připravené lyže se seřízeným vázáním, nabroušenými hranami a správně ošetřenou skluznicí.

  • Skiservis na Plešivci je otevřen dle aktuálních otevírácích dob, od 9 do 16 hodin.
  • Základní servis trvá přibližně 30 minut.

Kdo nechce trávit čas čekáním, až budou lyže připraveny, pro toho má šéf servisu Jaroslav Soumar dvě doporučení.

  • Pokud někdo přijede na více dní, může nám nechat lyže ve skiservisu odpoledne, když dojezdí a my mu je připravíme do druhého dne.
  • Možné je také půjčit si přes den po dobu přípravy lyže z naší půjčovny, případně využít některé z předváděcích akcí různých výrobců a vyzkoušet u nás nové modely lyží.
Otevírací dobaDenně 9:00 - 16:00
KontaktSERVIS PRO VŠECHNY VÝKONNOSTNÍ KATEGORIE

Umíme servis v kategoriích rekreační, sportovní a závodní.

  • základní (lineární), závodní (kombinované a variální) struktury
  • komplexní úhlování a tuning hrany (konstantní i radiální)
  • montáže a seřízení vázání na elektronické stolici s potvrzením
  • speciální opravy (výseky skluznic, hrany atd.)

Naši servisní technici čerpají z mnohaletých zkušeností a pracují v profesionálních podmínkách na nejmodernější technologii švýcarské firmy MONTANA.


PROČ SERVISOVAT LYŽE / SNOWBOARD

Hlavním důvodem je vlastní bezpečnost.

Pro uživatele je nejdůležitější perfektní funkčnost vybavení. Pouze precizně připravené nářadí garantuje úplnou zábavu na svahu (jednoduché ovládání, přesné reagování na jakoukoli změnu směru, vysoká jízdní stabilita, perfektní skluznost).

Díky pravidelnému servisu dochází k delší životnosti jednotlivého nářadí.


NAŠE DOPORUČENÍ

Servis by se neměl provádět sporadicky, pouze v krizové situaci, ale kontinuálně. Pravidelně prováděný servis je předpokladem větších zážitků z jízdy, sportovních výkonu, ale hlavně i bezpečnosti při vlastním použití. Strukturování plochy lyže včetně úhlování hrany a impregnace voskem se zpravidla provádí několikrát za zimní sezonu s ohledem na frekvenci lyžování a samotných sněhových podmínkách dané oblasti (kameny na svahu, přírodní sníh, technický sníh....).

Zcela nezbytné je, aby lyže či snowboard byly připraveny před začátkem sezony. V tomto směru doporučujeme nechat provést velký servis vždy na konci sezony tak, aby impregnační vosková vrstva na ploše skluznice nebyla úplně stažena, naopak ponechána z důvodu letního zakonzervování plochy a spodní hrany – finální vyleštění vosku doporučujeme pak až před prvním lyžováním.


DŮLEŽITÁ JE TAKÉ KONTROLA SPRÁVNÉ FUNKČNOSTI BEZPEČNOSTNÍHO VÁZÁNÍ

Před každou sezónou pečlivě zkontrolujte vázání, zda-li nechybí nějaká část a nebo šroub. Nechte si prověřit nastavení vypínacích hodnot pomocí speciální elektronické stolice s tiskovým záznamem (potvrzením).

Víte, že z výroby máte k dispozici 1mm skluznice? Za jeden velký servis odebereme 0,066mm materiálu. To znamená, že lyže vydrží 15 velkých servisů. Pokud si necháte udělat 3 velké servisy za zimu lyže Vám vydrží 5 let.Naši PartneřiOdběr novinek

Facebook     Instagram     YouTube

Skiareál Plešivec

Pstruží 71
365 01 Pstruží
Vytvořily společnosti a Marketing Solutions