Trailpark PlešivecTRAILPARK PLEŠIVEC - Trailpark Michala Prokopa na Plešivci je zbrusu nový trailpark v České republice vybudovaný pod taktovkou trojnásobného mistra světa ve fourcrossu Michala Prokopa.

Trailpark obsluhovaný odpojitelnou lanovou dráhou Pstruží o délce 1400 metrů nabízí flow traily všech obtížností a je vhodný pro každého - začátečníka až po toho nejzkušenějšího jezdce.

Přehled tras s možností filtrování podle obtížnosti pro vás aktuálně připravujeme. U každého trailu najdete výškový profil, krátký popis a fotogalerii - tato funkce bude v provozu v následujících dnech.

HISTORIE, SOUČASNOST, BUDOUCNOST

První etapa  výstavby Trailparku započala na jaře 2020 a v průběhu léta byla otevřena první část. V současnosti je v provozu 15 kilometrů trailů. Dále se pokračuje s výstavbou dalších trailů a úseků, o kterých pravidelně informujeme především na sociálních sítích.

Návštěvníci trailparku mohou využít stravovacích služeb v restauraci Plešivec nebo v baru s venkovním grilem 'U Dostyho'. K dispozici je půjčovna kol a vybavení RockMachine. Ubytování v Krušných horách na Plešivci najdeme hned ve dvou zařízeních - Hotel Plešivec a Horská chata Zelené Údolí.

Trailpark Plešivec
NAŠE TRAILY

Helen (modrý trail)
Mírně klesající trail lehké obtížnosti, ideální pro začátečníky i rodiny s dětmi. Upravený flowtrail, hravě houpavý a klesající trail lehké obtížnosti. Obsahuje množství terénních vln a klopených zatáček a je oblíben jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po zkušené milovníky trailů. Délka 5,5 km  & převýšení 226 m.
 
Niki (červený trail)
Středně obtížný trail určený cyklistům, kteří mají již zkušenosti s jízdou v terénu. Hravě houpavý trail s přírodním povrchem plný boulí, klopenek a menších skoků, okořeněný technickými prvky z kamenů. Trail pro mírně pokročilé až zkušené bikery. Každého prověří sjezd skály „Valach”. Délka 4,2 km & převýšení 226 m.
 
„Rock n Rola" (červený trail)
 Trail Rock n Rolla je jedinečný trail, který nenajdete jinde v České republice a ani v Evropě. První část trailu je postavena z kamenných bloků, které vytvářejí flow trail a prověří nejednoho bikera. Kamenitý povrch pomalu přechází v hliněný trail obohacený o kamenné prvky, menší skoky a klopené zatáčky. Trail je určen jak pro zkušené bikery, tak i pro méně zdatné jezdce, kteří chtějí posunout své limity. Trail vyžaduje po celé své délce stoprocentní soustředění.

Z trailu Rock n Rolla vede odbočka na trail Saint Terese, která je určena velmi zdatným jezdcům. Tento trail je sice krátká propojka, nicméně velice náročná a vyžaduje perfektní ovládání kola. 

NIKI Enduro 
(červený trail)
Endurový trail, na kterém můžete vyzkoušet svoje dovednosti, než se vydáte na černé enduro traily. Délka 1 km.

Daniela (černý trail)
Endurový trail, pro zkušenější jezdce, které prověří hranici pudu sebezáchovy. Délka 1,3 km & převýšení 228 m. 

Jelena Extreme (černý trail)
Endurový trail těžké obtížnosti vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé bikery s vysokou úrovní dovedností v ovládání kola. Trail s přírodním povrchem v prudkém svahu s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Některé části trailu obsahují nestabilní terén, menší dropy, prudká kamenitá klesání a jízdu po odkloněném svahu. Délka 2,2 km & převýšení 291 m.

JUMP LINE
JUMP LINE má několik obtížností. Modrá je nejjednodušší, červená je středně obtížná, ale "projedou" jí i méně zkušenější.

Nově se buduje PRO LINE. Jsou vybudovány 3 skoky o délce 8 až 12 metrů. PRO LINE je vybudovaná pro velice zkušené jezdce. Prosím, aby si každý jezdec před zahájením jízdy skoky pořádně prohlédl. Prosím věnujte zvýšenou opatrnost při najíždění na PRO LINE a to z důvodu křížení lesní cesty s možným výskytem vozidel.

Easy Ella (černý trail)
Endurový trail, pro zkušenější jezdce, které prověří hranici pudu sebezáchovy. Délka 1,3 km.Naši PartneřiOdběr novinek

Facebook     Instagram     YouTube

Skiareál Plešivec

Pstruží 71
365 01 Pstruží
Vytvořily společnosti a Marketing Solutions